| TheDarkDragon a întrebat:

Buna, abia mi-am instalat windows 8.1 si nu pot sa dau rezolutia mai mare decat 1600x1200.Dar ecranul meu se potriveste pe 1920 x 1080.Inainte sa imi schimb windowsul puteam sa pun 1920 x 1080 dar acum nu.Stiti daca se poate rezolva cumva?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil nu ai instalat diverul potrivit pentru placa video. Încercă să vezi dacă ai sau nu conflicte la device manager

| TheDarkDragon explică (pentru sierra1):

Pai nici nu am instalat driverul.

| sierra1 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Aia e!

| TheDarkDragon explică (pentru sierra1):

Gata, l-am instalat si mere.Mersi.

| sierra1 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Bun băiat

| ziftode a răspuns:

In ultimii "ceva" ani (vreo 15) nu am auzit ca un calculator sa nu detecteze corect rezolutia, DACA SUNT INSTALATE CORECT DRIVERELE DE PLACA VIDEO, nici macar pe tembelizor (in loc de monitor)

deci, dai degeaba vina pe wingaoz 8.1, incearca sa dai vina pe tine si sa instalezi driverili care trebuie' pentru placa ta video

| TheDarkDragon explică (pentru ziftode):

In prmul rand, am precizat mai sus ca am instalat driverul si merge.Si cand am dat eu vina pe windows? Nu am dat vina pe nimeni sau nimic, eu doar am zis ca nu mergea dupa ce l-am schimbat...