| MARI10000 a întrebat:

Bună acum câteva zile am cumpărat un Huawei p10 lite blue și din greșeală l-am scăpat pe jos iar ecranul s-a spart. Știți cumva dacă garanția acoperă sau un site unde pot sa schimb ecranul ieftin. Am nevoie de ajutor

7 răspunsuri:
| FnaticCosmin a răspuns:

Cred ca ti l face garantia

Bula
| Bula a răspuns:

Garantia nu acopera spargerile, doar defectiunile de fabricatie.
Pe site-uri nu se schimba ecranul, doar la service-uri.

| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Nu face garantia reparatia telefonului..doar daca l-ai primit defect de la ei..asa am patit si eu doar ca nu cu telefon ci cu laptop...mi sa defecat hdd din el deoarece l-am scapat pe jos iar cand am sunat la ei mi-au zis ca il repara contra cost(adica am platit reparatia)

| Noone09 a răspuns:

Daca ai garantie premium./gold da daca nu... Oricum este circa 250 lei

| InVPent a răspuns:

Garantia standard repara doar defectiuni din fabrica
Garantia VIP insa il repara si daca il spargi, depinde ce fel de garantie ei. Stiu ca cei de la Huawei dau si garantii VIP, dar ma indoiesc ca dau la variantele LITE ale telefoanelor.
Sfatul meu dupa ce il repari e sa mergi imediat sa ii cumperi o husa. Stiu ca telefonul arata mult mai bine fara husa, dar cred ca nu vrei sa se repete din nou "tragedia". Daca il urmaresti pe Buhnici o sa afli ca si el recomanda asta mai ales in primele zile de utilizare ale unui telefon pentru ca nu esti obisnuit cu forma telefonului si riscul sa il scapi este mult mai mare.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu se mai poate face nimic doar sa platesti reparatia

Răspuns utilizator avertizat