| yesyesyes50 a întrebat:

ajutor va rog

https://imgur.com/a/CgMfwBV nu pot sa dau reset va rog ajutor

4 răspunsuri:
| LovelyWolf a răspuns:

Din cate se vede se pare ca ai fost virusat sau ai sters un fisier de la sistem si ai 2 optiuni

1. cere un stick sau un dvd de la un prieten cu windowsul pe care il ai si apoi dai restart si apesi pe butonul de boot f8 f9 f10 (nu stiu ce placa de baza ai) sau intri in bios (f11 sau f12 nu stiu exact ce placa de baza ai)te duci in BOOT manage si e la prima optiune ceva sa alegi care vrei sa iti boteze primul iar tu alegi sa iti booteze dvd sau sticku si apesi pe el (calculatorul va iesi instant dupa ce ai apasat pe optiune sau daca nu te duci la exit apesi pe leave/exit dai save si o dati dea un restart) apoi ar trebui sa iti porneasca programul windowsului, alegi limba dai next si apoi vezi ca in coltul din stanga jos langa butonul ala mare care scrie install now e un buton numit repair mode apesi pe el si apoi apesi troubleshoot apoi apesi startup repair

2.iti instalezi windowsul din nou

| yesyesyes50 explică (pentru LovelyWolf):

E cv gen sa nu instalez windowsu din noi si din-astea uwu

| LovelyWolf a răspuns (pentru yesyesyes50):

E primul pas ti am scris acolo

| yesyesyes50 explică (pentru LovelyWolf):

Pacat ca nu am prieteni laughing))