| Necunoscut23 a întrebat:

Buna,am doua cabluri de net unu care iese dintr-un adaptor de la rds si altul care e de 50 de metri si duce la pc meu. Pana acum foloseam un ruter ca sa le conectez(nu merge direct din adaptorul de la rds, e prea slab semnaul).Cu ce as putea sa leg cablurile astea? Ma gandeam la https://www.emag.ro/......t/products Vreau sa fie ceva mic si sa nu consume curent.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu știe nimeni la ce te gândeai, că ai pus link spre ce ai tu în coșul de cumpărături - neaccesibil altora.
Probabil ți-ar folosi un hub. Dar curent tot o să consume, doar că puțin.