| Dumitrescu_Dănuţa_2000 a întrebat:

Am dus si eu un telefon la reparat pentru display si mi s-a mai schimbat o piesa din el fara sa fiu anuntata..sunt obligata sa platesc si respectiva piesa din moment ce nu am fost anuntata? Eu stiam din legea protectiei consumatorului ca nu ar trebui sa platesc daca nu am fost informata...

5 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Daca era necesara ca sa iti functioneze display-ul aveai nevoie de piesa respectiva. Acum nu stiu, sa tin cu tine pentru ca ti-au luat mai multi bani? Sa tin cu ei pentru ca te-au ajutat si ti-au mai reparat ceva ce tu nu stiai ca ai defect?

Adevarul e undeva la mijloc in treaba asta... A fost scumpa piesa?

| DaniTDCI a răspuns:

Daca acea piesa era importanta pentru functionarea display-ului atunci e ok, daca nu, atunci anunti protectia consumatorului iar tu nu platesti absolut nimic

| Dumitrescu_Dănuţa_2000 explică (pentru DaniTDCI):

Nu avea legătură cu display-ul și eu nu am sesizat că respectiva piesa ar fi defectă

| DaniTDCI a răspuns (pentru Dumitrescu_Dănuţa_2000):

Atunci contactezi protectia consumatorului!

| gelu1970 a răspuns:

Ce piesa si ce model de telefon?