| Alinsoroceanu a întrebat:

Am la Orange abonament cu o tableta cu net. Si vreau sa va întreb daca am si mesaje?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E abonamentul tau si ne intrebi pe noi ce ai pe el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai wirelles trebuie sa intri in setarile wirelles si acolo ai optiunea de mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze daca ai router wirelles, trebuie sa intri in setarile routerului si acolo ai optiunea de mesaje.De acolo poti trimite mesaje.Insa inainte de a face asta, uita-te pe contract daca mesajele se platesc separat de abonament.Adica eu am un abonament la Orange, un sim bagat in router, insa mesajele trimise se taxeaza si astfel se adauga la factura.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf dude? Ce treaba are wireless-ul cu mesajele?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca vrei sa verificam si noi situatia contului tau, te rugam sa ne oferi numarul asociat abonamentului, prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange helper

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei să GHICIM ce abonament ai? rolling on the floor

Te uiţi pe Contract şi vei vedea ce cuprinde abonamentul!

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Are.Pentru ca mesaje de pe un sim de internet poti da numai daca bagi un stick de internet si il instalezi.Stiu asta pentru ca am asa ceva.Chiar acum iti scriu de pe internet fix, SIM-ul e introdus in router si NU pot da mesaje decat daca intru in setarile routerului.In schimb daca scot SIM-ul din router si il bag intr-un stick de internet si il instalez in PC, am doua iconite pe ecran, Orange si sms Orange.La fel si la Vodafone e aceeas chestie. Deci banuiesti ca daca bag sim-ul in worelles acesta emite semnale fara soft-ul instalat si nu pot da mesaje niciunde.