| Ana00005 a întrebat:

Buna am nevoie de un card micro sd pentru tableta Samsung galaxy tab 4 10.1 imi trebuie micro sd normal, hc sau uhs?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Aceasta tableta suporta un card de pana la 64 GB, asadar poti folosi orice card micro sd doresti.
Explicatie:
Cardurile Micro SD clasice au o capacitate de doar 2 GB.
Cardurile Micro SD HC au capacitate maxima de stocare de pana la 32 GB.
Cardurile Micro SD XC au capacitatea de stocare de obicei de la 64 GB la 2 TB.
UHS ( Ultra High Speed ) BUS este o magistrala de date introdusa o data cu versiunea 3 si 4 a cardurilor SD care permite viteze de transfer mult mai mari.
Cum tableta suporta 64 GB, insemnand ca suporta carduri Micro SD XC, automat va suporta si Micro SD HC, daca ai si bani sa cumperi versiunile UHS e foarte bine, dar putin probabil ca tu, mai corect spus tableta ta sa necesite asemenea viteze de transfer date.