| Elena2001BR a întrebat:

Bună ..am o problemă. Mi.a căzut o picătură de lapte pe difuzor și nu se mai aude bine. Mentionez ca am Huawei P8 Lite si ca in casti se aude bine. Ce pot face sa isi revina sunetul?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat de nenumărate ori, dar era apa.
Si o perioada se auzea doar in casti.
Asteapta 20-30 de min si sunetul va reveni.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sngura solutie: dus la un service. Nu ai ce-i face acasa. Daca picatura s-a prelins pe placa de baza este si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută-i garanția dacă ştii că mai este valabilă şi la service.

Bula
| Bula a răspuns:

Pune muzica pe difuzor, la volum mediu spre mare (nu chiar maxim! ) si lasa asa cateva ore, pana ce se usca membrana si anturajul.

Alta data nu mai alapta telefonul! tongue

| cristi202 a răspuns (pentru Bula):

Ei, nu l-a alaptat, doar l-a uns un pic, ca sa ii dreaga vocea mai bine! happy