| Andreea_Alexandra_2000 a întrebat:

Am o tableta care are ecranul spart, este in garantie 2ani si as vrea sa stiu cat ar costa sa o repar? sau o fac ei fiindca ca este in garantie? Este luata din altex...multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa platesti reparatia, garantia acopera doar defectiunile din vina producatorului. Ecranul tabletei s-a spart din vina ta, nu se sparge singur. Intereseaza-te la atelierul de reparatii si afli cat costa.

| MarianAlex112 a răspuns:

Bunnaaa. In primul rand nu mai ai garantie pentru ca tableta a suferit un soc. In al doi.lea rand nu se merita sa o repari mai bine iti iei alta maibuna la mana a doua cu bani de reparatie.
Ce firma este si model?