| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am spart touchscreen-ul la tableta (tableta Prestigio) si as vrea sa stiu cat ma costa sa o repar.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Arunc-o. Este de unica folosinta tableta, piese de schimb nu se gasesc pentru acea tableta, producatorul nu ofera suport tehnic pentru clienti.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Am garantia la ea oare mi-o poate schimba sau sa ii inlocuiasca touchscreen-ul?

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Daca stricaciunea a fost cauzata de tine, nu-ti mai poate inlocui tableta.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Ce model este?

| YoChriss a răspuns:

Buna! Iti recomand sa nu duci tableta la service-ul firmei, pentru ca multi consumatori se plang ca telefoanele si tabletele lor stau acolo cu lunile. Reparatia ar fi cam 100 de lei, nu prea ma pricep, dar am vrut sa-ti dau acest sfat. Funda?