| Error4044 a întrebat:

Am un router TP-LINK, recent mi-am cumparat o unitate, am deconectat cablul de legatura dintre router si,, cutiuta" de la internet si am conectat-o la unitate. Am mai cumparat un cablu ca sa il conectez la router (un capat se duce in router, iar celalalt in unitate), dar, surprinzator, nu mai merge internetul la router. Am incercat sa testez intr-un fel...am conectat tot la fel cu era la inceput, nu a mers, apoi am reconfigurat routerul, tot nu merge. Internetul merge doar la pc...ce as putea face? Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Cablul din "cutiuta" intra in router in WAN, iar dupa asta scoti un cablu din router din LAN si il bagi in PC.