| Alexuta333 a întrebat:

as dori sa mi reinstalez windows-ul dar nu pot. Nu stiu de ce, bag CD-ul, dau restart la PC si nu mi arata cum ar trebui ca sa-l pot reinstala :-? vreau sa mentionez ca windows-ul a expirat si am incercat sa-l reactivez cu windows loader si nu stiu de ce nu merge =)) http://imgur.com/a/RP2rl, imi da chestia asta. Imi poate spune cineva ce crackuri ar trebui sa dezinstalez ca sa pot baga loader-ul si poate dupa voi putea reinstala windows-ul? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca nu ai un windows modificat ruleaza mbr regenerator. restartezi si apoi cu loader de daz ar trebui sa poti sa il activezi.

3 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Pentru a reinstala windows-ul ai doua optiuni: de pe DVD sau de pe stick USB.
In ambele cazuri trebui sa setezi drive-ul de pe care se va face instalarea, din BIOS, apoi instalarea va porni fara probleme.
Imi spui daca ai reusit.

| Bandit288 a răspuns:

La mine a fost cel mai simplu de instalat windows-ul, dar am o imagine iso Windows 7 originala, pur si simplu am dat open pe setup si am inceput instalarea direct de pe desktop, fara sa instalez din Windows. E foarte usor.