| maimutzica a întrebat:

...cum schimb data la pc? ...am nevoie urgent de raspuns...:-s

Răspuns Câştigător
| hugo a răspuns:

Scz dai pe START apoi Dai pe control panel si scrie undeva Date time language and regional options da click si scrie sus change the date and time dai click si modifici

6 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Dai pe control panel si scrie undeva Date time language and regional options da click si scrie sus change the date and time dai click si modificiwinking

| ViVi a răspuns:

Mersi de funditawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dublu-click fix pe ceas (dreapta, jos, in colt). Apoi da-i la ''Time Zone'' (este a doua optiune de sus). Acolo sunt mai multe categorii, ca de ex. ''GMT+9'';''GMAT+3'';''GMT-7'' etc. Tu cauti la cate goria ''GMT+2''. Printre cele de-acolo, bei gasi asa: ''(GMT+02:00) Bucharest''.

Sper ca te-am ajutat!

| lifeForJesus a răspuns:

ViVi@ ce cauti tu in start si control panel... pe desktop in drepta jos, dai click dreapta si iti apare Adjust date/time.hee hee

| ali_7518 a răspuns:

Intri la ceas

| hugo a răspuns:

Apasa dublu click pe ceasul din coltul drept jos al ecranului...si poti seta data si ora! baftaaa!