| Azalea325 a întrebat:

Scuze ca bag intrebarea la categoria data dar, am nevoie de un raspuns urgent! De ce timp de 4 ani parul meu nu a crescut, are cateva virfuri despicate, utilizez zilnic placa si nu a fost taiat de 4 ani, ce ar trebui sa schimb? Imi este frica ca daca il tai nu va mai creste...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Oare nu e suficient?
Taie din vârfuri fără frică, folosește o mască de păr, prepară tu una acasă(spre exemplu gălbenuș de ou cu miere)... ulei de ricin, ulei de măsline.

| Oana92 a răspuns:

" utilizez zilnic placa si nu a fost taiat de 4 an"... uite fix asta trebuie sa schimbi. Tunde ce e distrus din el, renunta la placa, foloseste produse profesionale sau de calitate pentru intretinere (masti, uleiuri, creme), nu il prinde prea des si protejeaza-l de caldura excesiva, vant si umiditate. In timp isi va reveni.

| Biu009 a răspuns:

Utilizand zilnic placa si netaindu-l atata timp, a inceput sa se roada varfurile, de aceea "sta pe loc" si pare ca nu creste. In primul rand varfurile trebuie taiate o data la 6 luni, si in al doilea rand poti utiliza ulei de ricin, care stimuleaza cresterea parului.

| Yoanna111 a răspuns:

Incearca sa te tunzi ca sa scapi de varfurile despicate.
Nu mai folosi placa macar 6-12 luni.
Cauta niste produse naturiste pentru sporirea cresterii parului sau produse care sa te ajute sa il mentii sanatos.