| ELNuInvataMomentan a întrebat:

Imi voi lua un laptop destul de modest(buget maxim 2000 lei noi) dar care vreau sa fie destul de ok. Nu am nevoie sa joc ultimele jocuri pe el dar nu ar strica sa aiba o placa video destul de buna. Am gasit un laptop la eMAG(i5 2.60 GHz, geforce 920MX, 8gb ram, 1TB) care e 19.999 lei.
Intrebarea e, daca stiti un site cu laptopuri acceptabile la pret si bune, evident in afara de eMAG, sa imi spuneti, as fi recunoscator!
Multumesc.

5 răspunsuri:
| angelcore a răspuns:

Laptopul meu actual l am cumparat de pe eMAG cu 2100 lei acum cativa ani, e frumos, cu touch screen, dar da dovada si de o performanta frumusica la jocuri, deoarece are i5, acum sigur e mult mai ieftin, eu ti-l recomand din toata inima
Lenovo Flex 2-15

| alexsil05 a răspuns:

Da, la 2000 de lei iti poti lua un laptop destul de frumusel, asa, cauta pe eMAG cu filtrul de pret la 2000 de lei, iar dupa ce ai ales acel filtru, pune filtrul de RAM la 8GB, iar iti poti alege un laptop cu 8 GB RAM (ceea ce e foarte bun la jocuri medii)

| Nemessys a răspuns:

Daca tot vrei jocuri, eu iti recomand un pc. Serios. mai pui 200-300 de lei in plus si iti iei un pc care-ti duce cam orice joc fara probleme si bineinteles poate rezista ani buni. happy Si bineinteles daca se intampla ceva cu ceva din el, il poti inlocui fara probleme. Asa... daca-ti iei laptop si se strica de exemplu o tasta, s-a cam dus totul si trebuie sa-l trimiti la garantie. Si daca de exemplu ti s-a dus garantia, ce faci? happy Asa. avand pc, daca ti se strica cateva taste, dai 50-100 de lei pe o tastatura si gata. happy

In plus, laptop-urile au un sistem de racire mai prost.

| CM7YRE a răspuns:

Daca te referi la Lenovo IdeaPad 100-15IBD cu I5 generatia 4 uita de el! Cel mai optim de la eMAG pana in 2000 ar fi https://l.profitshare.ro/l/3770256 Asus-ul cu ssd, sau Acer aspire cu SSD de 128 la 1949, generatia de procesor este mai noua, suporta mai multe, plus ramii sund ddr4, si ssd-ul te ajuta la gaming (cel de 128, sa ai spatiu). Ori incearca de la PCGarage un Asus, https://l.profitshare.ro/l/3770262 Utilizeaza codul VCUHU9KS pentru reducerea de 1%.

| SSH21 a răspuns:

Am si eu un cod de reducere pe PCGarage. KMNJ4EMY
Bafta!