| anonim_4396 a întrebat:

Bună, mai de mult primisem cadou de ziua mea o placa grafică și anume un amd Radeon shappire dualX r9 200 series https://www.google.com/......ps?/search și uitasem de ea de vreo 6 luni stand pe o poliță in beci, apoi văzând o am decis sa o pun la așa o placa de baza cu denumirea ASRock g41 m vs3 r2.0 https://www.google.com/......ps?/search
In final am reușit să o pun dar are o problemă și una inexplicabilă și anume fiecare colțișor al ecranului este foarte blurat, am dat auto adjustment la monitor și sa făcut mai rău, acum tot ecranul e blurat și se vede stupid imaginea, am schimbat monitorul și cablul VGA și niciun rezultat, am schimbat driverul plăcii grafice și niciun rezultat, la fel e bludar și se vede rău, știe cineva ce trebuie de făcut că sa rezolv problema cu ecranul blurat? Am nevoie de ajutor!

1 răspuns:
| Bob22 a răspuns:

Placa video mai este în garanție?
Posibil sa fi existat umiditate in beciul tau sau sa fi intrat praf in ea etc.
Duo la servis și vezi ce îți spun și dacă mai poate fi reparat
Daca bugetul pentru reparație depășește valoarea placi mai bine îți iei alta sau revi cu un răspuns la mine și în funcție de bugetul pe care îl ai îți pot găsi ceva mai bun
Bafta