| Snitzel1234 a întrebat:

Mi-am comandat azi noul pc si vreau sa-mi spuneti cat de bune sunt componentele si daca Dead By Daylight o sa mearga bine.
Componente
1.Placa de baza MSI B360 GAMING PLUS Socket LGA1151 v2 2x DDR4 ARX-B260 GAMING PLUS
2.Procesor Intel Intel Core i5-8400, Coffe Lake, Hexa COre, 2. 80GHz, 9 mb, LGA1151v2, 14 nm
3.Memorie Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB, 2400 MHz
4. Sursa Sirtec EP-600 BR-II HPG-600BR-H12S-HPG-600BR-H12S
5. Placa video Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GS GLH, 8 GB GDDR5X (256 Bit)
6. Doua hard disk-uri 2TB
7. SSD Kingston KS SSD 240GB SA400S37/240 GB, SSDNow A400, SATA 3.0, 7 mm, - SA400S37/240GB.
Fara hate va rog.

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Dacă le-ai comandat deja înseamnă că deja știi ce poate acest sistem, deja ești conștient că este foarte bun.

Dar te-ai zgărcit la RAM și ai făcut mici greșeli la memoria de stocare.
Mai bine:
- renunțai la un HDD
- cumpărai încă o baretă de 8GB, le puneai în dual-channel
- în loc de Kingston A400 240GB cumpărai un Samsung 860 Evo 250GB

Dacă nu ai monitor cu rata de reîmprospătare mai mare de 60, 75Hz, chiar nu aveai nevoie de așa placă video.
Gândindu-ne la tot ce se va întâmpla în viitorul apropiat (reduceri la plăcile video din cauza prebușirii ușoare a monezilor electronice, black friday, plăcile video de generație nouă), este posibil să fi dat mai mult decât trebuia pe placa video.

Informații pentru viitor.