| anonim_4396 a întrebat:

Pot face pe Facebook sa nu imi apara niciun comentariu la postari sau la orice, pana nu il aprob eu?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai asta nu se poate. Adica poti restrictiona postarile sa fie vazute doar de anumite persoane sau poti seta sa iti poata comenta doar prietenii dar nu poti seta ca un comentariu sa ramana in asteptare pana il aprobi tu, nu exista asa ceva.

3 răspunsuri:
| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Da, pe la setari, cofidentialitate sau postari nu mai stiu sigur si acolo ai mai multe optiuni, cine poate vedea postarile, daca nu ma insel poti opri comentariile...
Daca nu gasesti pune o intrebarea asta la centrul de ajutor... Poate acolo este explicat mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mariarobertina300000000):

Nu imi poti spune mai concret cum sa iti dau funda?

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Facebook nu oferă această opțiune. Una dintre limitările pe care le poți seta este să alegi cine poate comenta la postările tale publice. Dacă ești conectat pe un calculator, găsești această setare în Meniu (triunghiul din partea dreaptă) -> Setări -> Postări publice -> Comentarii adăugate la postări publice. Poți alege între Public, Prietenii prietenilor și Prieteni. Cea mai restrictivă este ultima variantă în care numai prietenii tăi pot lăsa comentarii la o postare de-a ta publică.

Aprobarea în prealabil a fiecărei postări este valabilă atunci când cineva te etichetează sau distribuie o postare pe pagina ta de Facebook. Dacă îți dorești să verifici fiecare postare și să ai control asupra a ceea ce apare și ce nu pe profilul tău, poți activa opțiunea de Revizuire cronologie. Găsești aici mai multe informații: https://www.facebook.com/help/168229546579373