| 28cosmin a întrebat:

Bună seara!
Am o întrebare și întrebarea mea este în felul următor cum pot transmite pe televizor de pe un laptop, filme, muzică, imagini și conținut video după internet aș vrea să văd un film de pe orice pagină nu neapărat YouTube cum aș putea face asta? Deoarece televizorul meu este un smart TV conectat la o rețea wireless din casă unde desigur este conectat și laptop-ul? nu dețin un cablu HDMI sau de orice alt fel și din acest motiv aș dori să transmit de pe laptop printr-o rețea wireless unde este conectat și laptop-ul respectiv.
Cum pot face acest lucru? Televizorul este un Smart TV de la Samsung.

Cel mai bun răspuns primit va primi fundă!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bun răspuns îl vei primii de la firma sau magazinul de unde ai cumpărat televizorul, ei știu mai bine decat noi ce produs ti au vindut. Cel mai bine îi intrebi pe ei, si in afară de ascest lucru, citeste cartea tehnică a televizorului, poate zice acolo ceea ce te intereseaza sa aflii. Cît despre fundă, o poti acorda celui celor din magazinlaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cum poti transmite, hal de intrebare ce pui, ci cum poti reda de pe calculator pe televizor, ce sa transmiti tu? Ca sa transmiti ceva trebuie sa fi tu in direct, dar asa tu nu stii sa conectezi două aparate sa functioneze impreună, poate transmiti o inmormintare laughing

| Violleta2022 a răspuns:

De pe televizor nu poti reda nimic!
Dar poti conecta laptopul la internet si transmite atat prin laptop cat si prin televizor!

| 28cosmin explică (pentru Violleta2022):

Păi asta aș dori să știu cum se poate face asta?