| Robert_Florin_1993_Y6LI a întrebat:

Buna seara, am si eu o curiozitate si anume detin configuratia aceasta i5 4690 cu 8gb ram ddr3 pe o placa de baza Asus q87m-e placa video hd 7850 si vreau sa ii pun o placa video gtx 1650 de 4 gb intrebarea e s-ar potrivi ar face bottleneck cu procesoru?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Se potriveste. Dezinstalezi driverul video de la placa veche si o montezi pe cea noua si instalezi noul driver. Merge ca am testat eu pe un pc care era ddr2 si a mers placa video care era un gtx 1050ti.