| Dinu_Rares_1998 a întrebat:

Buna seara! Am un workstation cu configuratia: Intel Xeon E5-2650v2, 16GB RAM DDR3 1033MHZ, etc

Am avut un GTX 1650 4GB dar i-a incetat viata happy
Vreau sa imi fac un upgrade la RX 6700 XT de la AMD

Vreau sa stiu daca bottleneck-ul va fi unul mare si daca performanta va fi afectata semnificativ

Tind sa precizez ca in 3-4 luni vreau sa fac upgrade la toata configuratia. Ryzen 5 5600x etc

Si vreau sa mai stiu daca in 1080P voi avea macar 60-70 FPS cu detalii HIGH-ULTRA in titlurile aproape noi. Ma gandesc daca voi avea bottleneck mare sa am 30-40 FPS si pe MEDIUM in Red Dead Redemption 2 de exemplu

Vreau sa imi spuna un cunoscator in domeniul acesta daca bottleneck-ul imi va afecta performata (aici vorbim strict de setari pe high-ultra fara FSR)

Va multumesc mult si va rog sa ma iertati ca m-am repetat de cateva ori happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Daca in 3-4 luni vrei sa faci upgrade la toata configuratia - Ryzen 5 5600x etc. cred că zbaterea ta cu bottleneck-ul și cu cele 60-70 FPS cu detalii HIGH-ULTRA e inutilă. O părere

| AgentTorque a răspuns:

Tu iti dai seama ca trebuie upgrade la placa de baza, sursa si ram pentru acel procesor?
https://www.youtube.com/watch?v=bYO_KBg67qU