| Atp321 a întrebat:

Buna seara, as avea o problema cu whatsapp web aceata fiind ca in ultima vreme nu pot sa descarc nimic de pe el pe PC. De fiecare data cand incerc aplicatia se inchide si trebuie sa o reinstalez din nou. Am incercat sa restartez browser-ul si PC-ul, am verificat conexiunea la internet, data si ora sunt sincronizate, reconectarea, am curatat cache si cookie-urile si nimic nu a functionat. Mai este vreo modalitate pe care as putea-o folosi?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Direct din browser. Nu se instaleaza nimic pe calculator.
Scanezi cu telefonul codul QR direct din aplicatia de pe telefon (Whatsapp Web) si vezi astfel conversatiile direct pe monitor.
https://www.youtube.com/watch?v=jdXwzneFBBU
https://web.whatsapp.com

| Atp321 explică (pentru dannyel86):

As am facut de fiecare dată si tot nu merge. De fiecare dată când încerc să descărc ceva se închide si trebuie sa reinstalez aplicatia pe PC apoi sa ma reconectez cu codul QR.

| Dintrebare a răspuns:

Dezinstaleaza aplicatia de pe pc si conecteaza whatsapp-ul din browser. Verifica sa fie browserul actualizat si sa fie valid locul unde se descarca fisierele. Si eventual restaureaza browserul la setarile initiale. Poate ai niste setari care impiedica aplicatia.