| florin1979 a întrebat:

cum pot sterge istoricul paginilor web deschise pe mozilla si explorer? este un programel?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Buna. La Mozilla mergi la Tools -> Clear recent history. La Explorer mergi la Safety - Delete browsing history. Bafta!

11 răspunsuri:
| Eyezonfire a răspuns:

Nu ai nevoie de niciun programhappy.Cel puţin la Chrome(pe care îl folosesc eu) dai pe meniu > istoric > şterge istoric pentru (perioadă : ultima oră până la tot). Poate îţi este de ajutor.

| push2gl a răspuns:

Pe mozzila ai susu in bara HISTORY dai click apoi show all history si stergi zilele inscrise acolo

| mardare_6757 a răspuns:

Din bara de sus unde scrie istoric, dai clic pe el si-ti apare arata tot istoricul, pe care dai clic si iar apare zilele, care la randul lor dai clic dreapta si dilit pe ce zile sau ce adrese vrei. succes.

| Cristea a răspuns:

Si la mozilla si la explorer undeva sus trebuie sa gasesti "tools". acolo gasesti history. click acolo si ai sa vezi ceva optiune de stergere.

| supermdmario a răspuns:

Da,din bara de stare(deasupra)clic pe tools,(sau instrumente sau strumenti,depinde in ce limba e instalata mozila pe calculatorul tau, apoi apesi pe penultima rubrica de jos care se numeste :sterge istoricul recent, ceva in genul "erase the chronology"sau cam asa ceva.este deasupra rubricii optiuni(optiones)

| Progeniturã a răspuns:

De pe explorer nu stiu daca se poate dar de pe mozilla, ai acolo sus Fisier, Editare, Vizualizare si Istoric, dai la arata tot istoricul si mie imi apare istoricul de azi ieri, de acum 7 zile etc, si cauti din ce zi/luna vrei sa stergi, dai click de unde vrei sa stergi, apesi Shift si sai pe sageata in jos dupa aia dai "DEL" (delete)

neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai intra pe Mozilla ->unelte->optiuni->si in noua fereastra deschisa da clik pe intimitate(in tabul de sus)->apoi clik pe ''curata istoricul recent''. In IE faci la fel si apoi descarca programul asta de aici http://romania-inedit.3xforum.ro/......ro_V3_7_3/ si dupa lansare da clik pe GRIJA! Uite ce curata:
http://i.imgur.com/N9U6K.png
http://i.imgur.com/tFe5s.png
bafta!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Istoricul se poate sterge din History, bifezi ce vrei sa stergi si dai Delete. De asemenea poti folosi un program de gen CCleaner, care sterge si alte fisiere, respectiv cele temporare, cookies, goleste Recycle Bin etc. Programul este gratuit si-l poti descarca si de aici: http://ccleaner.ro.malavida.com/d549-descarcare-gratuita-windows. Numai bine!

| ringo a răspuns:

Sa inteleg ca intri fest pe pagini deochiate...smug control panel->internet options->delete browser history on exit.

| Ovy81 a răspuns:

Ccleaner un program free http://www.piriform.com/ccleaner

| alexmircescu13 a răspuns:

1. Mozilla: Tools -> Options -> Privacy. Daca ai in romaneste traduci.
2 I.E.: Tools -> Options -> Privacy.