| anonim_4715 a întrebat:

Buna seara, sunt tentat sa mi achizitionez un ebook reader si am cateva nelamuriri. voi avea acces la carti in limba romana, iar numarul cartilor gratuite este foarte limitat? cum functioneaza acest device?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Funcționează cam ca o tabletă. Doar că nu prea poți instala aplicații.
Majoritatea vin şi cu un mare "pachet" de cărți deja inclus. Cărți cu adevărat gratuite sunt destule (vezi de exemplu proiectul Gutenberg). Dar există destule "surse alternative".
Recomand cu căldură cele cu ecran tip e-ink. Chiar dacă nu-s color.