| Alecsander98 a întrebat:

sper ca am nimerit categoria...

Deci, vreau sa imi cumpar o tableta pe care sa mearga Empire de la Goodgame, sper ca stiti despre ce joc vorbesc...deci, vreau o tableta pe care sa pot jucat acel joc, am inteles ca sunt tablete care nu accepta versiunea aceea de Adobe asa ca nu stiu pe ce tablete ar merge acel joc. Am inteles ca pe cele care au Android nu merge, dar pe cele care au Windows?

Multumesc pentru ajutor, dau funda happy

20 răspunsuri:
| xcamaradx a răspuns:

Daca ai multi bani e simplu. daca nu e mai complicat.cat esti dispus sa investesti?
pana una alta ai putea allege http://www.go4it.ro/tablete/top-10-cele-mai-bune-tablete-din-2013-11778343/ sau mai bine http://www.pocket-lint.com/......-buy-today

| CDenis1997 a răspuns:

Daca ai bani ia-ti o tableta cu windows, e mai buna decat android de 1000 de ori + ca iti merg si jocurile din browser pe ea.

| Alecsander98 explică (pentru xcamaradx):

Cam pana in 10 milioane as vrea, am gasit una cu 7 milioane, cu Windows 8. Sigur merge empire pe o tableta cu Windows? Am incercat pe o tableta cu andoid si cand intram pe joc imi cerea sa descarc Adobe flash player iar cand am apasat pe descarcare imi dadea eroare si imi spunea ca nu e compatibila tableta cu acel dispozitiv...

| Alecsander98 explică (pentru CDenis1997):

Sigur merge empire pe o tableta cu Windows? Am incercat pe o tableta cu andoid si cand intram pe joc imi cerea sa descarc Adobe flash player iar cand am apasat pe descarcare imi dadea eroare si imi spunea ca nu e compatibila tableta cu acel dispozitiv.....Eu mai mult pentru acel joc vreau sa iau tableta plus ca pana in 10 milioane as vrea sa fie.

| Alecsander98 explică (pentru sltlp):

Asta este pentru android, descarcat de pe magazin play dar eu vreau sa il joc acesta http://empire.goodgamestudios.com/
acesta sa il pot juca pe o tableta...

| sltlp a răspuns (pentru Alecsander98):

Jocul ala e bazat pe flash. Prin urmare, in teorie pe o tableta gen http://bit.ly/1iq0V8i o sa ruleze. Ar merge si pe android(daca vrei android sa te uiti la http://bit.ly/1iq0Z81 dar trebuie isntalat flashplayer-ul manual).

| Alecsander98 explică (pentru sltlp):

Pe andoid am incercat si nu merge, am incercat pe mai multe tablete cu andoid. Acum am ramas cu ideea ca poate pe tabletele care au Windows merge deoarece este aceelasi sistem de operare ca si pe Pc-uri. Inca nu am reusit sa gasesc o tableta care sa aiba Windows ca sistem de operare si sa incerc sa vad daca merge.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Pe tableta cu windows merge, dar ar cam trebui sa mai adaugi 100-200 de lei la bugetul tau pentru a achizitiona una buna cu Windows 8 pe ea care sa te si tina mult timp
http://bit.ly/1h3bIji (link generat de conversion marketing)

| sltlp a răspuns (pentru Alecsander98):

Pe android, din ce ai probat, cate aveau flash instalat si ce browser ai folosit?

| Alecsander98 explică (pentru sltlp):

Hmm, am probat pe un LG cumparat de la Media Galaxy, a fost in jur de 12 milioane, am folosit Chrome...cel de la care am probat, mi-a spus ca are Flash-ul instalat dar cand am intrat pe joc, de fapt nu era iar cand am dat pe instalare mi-a aparut ca nu e compatibil cu tableta...

| Alecsander98 explică (pentru CristinaMaria1987):

Dar sigur merge? vreau sa cumpar tableta doar daca merge jocul pe ea....cand o voi gasi, pe la un magazin, voi incerca sa vad...

| sltlp a răspuns (pentru Alecsander98):

Mergi la un showroom si probeaza pe tabletele de acolo daca merge si daca nu. Sau iei de la eMAG, si ai 30 zile sa returnezi daca nu iti place, si primesti banii inapoi.

| Alecsander98 explică (pentru sltlp):

Da, asa am sa fac acum, vreau sa vad daca sigur merge pe una cu windows, iar daca merge e perfect laughing

| xcamaradx a răspuns:

Foloseste asta ca sa vezi de ce configratie minima/optima ai nevoie http://www.systemrequirementslab.com/cyri (in casuta scrii nume joc), apoi cauti exact ce iti trebuie.

| Alecsander98 explică (pentru xcamaradx):

Nu e bun programul, acest program e pentru cele care se instaleaza pe pc/tableta/laptop, jocul meu este online...

| John1973 a răspuns:

Incearca un Asus memo pad http://bit.ly/1C6mnbK

| Sunttare555 a răspuns:

Utok foarte buna de vreo 1000 milioane

| monster62 a răspuns (pentru Sunttare555):

Pai da-ti jos puffin browser!

| monster62 a răspuns (pentru monster62):

E cea mai simpla metoda de a juca empire pe tableta! si daca iei utok, vei putea cumpara si-o tableta cu 400-500 lei si vei putea intra pe joc : puffin browser e o aplicatie care ruleaza exact ca si chrome, are Adobe-ul propiu preinstalat, si merge bine daca e tableta buna, bafta