| Ione20011 a întrebat:

Buna,știe cineva cum pot afla dacă Display ul de la Iph ii original sau nu?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Treb sa desfaci displayul si te uiti pe cablaju de la display si undeva acolo are sigla Apple, daca nu are atunci nu-i original.
Mai sunt si alte video cu verificare fara sa desfaci, dar aia depinde ce model de telefon ai.
Mergi pe Youtube si baga "How to Check if iPhone Screen is Original"

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta poti afla doar daca te uiti pe factura de cumparare, unde scrie cine este fabricantul.

| Ione20011 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles de la unele persoane ca se poate și de la setări

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ione20011):

La setari gasesti modelul telefonului si seria lui, dar nu gasesti numele fabricantului sau informatie despre fabricant.

Ma rog, daca unii au vazut si stiu ca exista asa ceva la setari, intreba-i pe ei!