| Daughter a întrebat:

Stie cineva un program bun pentru scanner? In sensul ca am scanner, dar nu functioneaza sa scanez daca nu am un program special (e o imprimanta Samsung care are integrat si scanner, iar laptopul este Dell). Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in Paint si dai File -> From Scanner or Camera.
Tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=_6BtK5yYb9M
P.S.: Ignora faptul ca e Windows 8 si video de la HP, programul Paint este acelasi pe orice Windows iar procedeul este 100% identic pe orice brand de imprimanta care are scanner.

3 răspunsuri:
| raz0000001 a răspuns:

Drivere?

| Lioana a răspuns:

Imprimantele de obicei se vand cu CD de instalare. Daca nu il ai intra pe pagina oficiala Samsung si poate gasesti acolo programul pentru scanare.

| Daughter explică (pentru anonim_4396):

Au trecut aproape 2 luni de atunci (abia acum am vazut raspunsul), dar sa stii ca m-ai salvat. Multumesc mult!