| CristianMD a întrebat:

Buna T.p.u
De cand am instalat ultimul driver de grafica (nVIDIA) icoanele la programe parca is ma idecolorate... si parca is ' taiate ' cu alb... si in jocuri video cand este intuneric sau umbre, de ex in minecraft, se vede calitatea FOARTE FOARTE RAU, pixelat, nu stiti cum pot rezolva asta?

Răspuns Câştigător
| Adryan17 a răspuns:

Ce windows ai? Poate driverul nu e compatibil cu sistemul de operare..incearca alt driver. dai click dreapta pe My Comuter>>Proprietati>> Device Manager>> si uita-te la Display Adapters. Aia e placa ta video. dai clik creapta pe ea si UPDATE DRIVER SOFTWARE. Iti va cauta automat pe net driverul corespunzator. Baftahappy funda?tongue

1 răspuns:
| prye a răspuns:

E de la driver... nu e compatibil cu placa video sau cu sistemul de operare. Foloseste Everest pentru a cauta driverele potrivite pe internet sau My Comuter>>Proprietati>> Device Manager>> Display Adapters >[click dreapta]>UPDATE DRIVER SOFTWARE. (aici nu sunt sigur ca iti va gasi driver-ul corespunzator)