| catalin2k a întrebat:

tocmai mi-am cumparat un host de samp de la firma Xtremehost.ro, pe care as vrea sa pun gamemod-ul bigzone, dar nu stiu cum se conecteaza la baza de date, server-ul functioneaza, am facut localhost la mine in pc, am intrat in gamemode si am modificat si cand intru pe ip/phpmyadmin imi cere sa ma loghez. Ma loghez cu datele pe care le-am pus in gamemode si nu imi merge!
Gamemode-ul l-am pus pe host cu filezile!

1 răspuns:
| gamersamp12 a răspuns:

Bun, ca sa iti pui gm-ul la firma de host trebuie sa faci in felul urmator.
Descarcti FPT COMMANDER: http://www.internet-soft.com/doc/ftpcom2.htm
Iti arata si pe site-ul lor cand descarci ca din Local Computer bagi file in FTP Server
Nu e greu, doar pui filele in prmul tabel si apoi dai sa le transfere.
Ca sa te conectezi la server bagi ip-ul pe care ti'l da firma de host, ar trebui sa ai un cont, cu contul si parola pe care ai facut-o pe acel sit-e ar tebui sa te loghezi si sa iti pui gm-ul. Bafta