| Victor_Gabriel_Stetco_1999 a întrebat:

Am Adobe After effects pe Pc dar atunci când randez un clip cu el clip-ul are dimensiuni foarte mari, de exemplu un video de 16 s are în jur de 3GB. Trebuie să fac ceva la setările programului sau am nevoie neapărat de Adobe Ecoder?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Depinde in ce format randezi videoclipul. Eu folosesc H.264 si da, ai neaparata nevoie de Adobe Encoder, si daca vrei H.264 instaleaza si quicktime player si cauta K-lite codec pack. O sa ai o gramada de codecuri, care mai de care. Bine, acum trebuie sa stii pe care sa il folosesti. Dar ti-am zis de obicei h.264 e foarte bun si nu rezulta fisiere foarte mari...

1 răspuns:
| Victor_Gabriel_Stetco_1999 explică (pentru Ineys):

Mersi de ajutor am descarcat deja quicktime si o sa imi fac si Adobe Ecoder.