| Alecsander98 a întrebat:

Buna TPU
Am ajuns intr-o dilema.
https://altex.ro/......5ghz-15-6- acesta sau
https://www.pcgarage.ro/......dos-black/
Multumesc frumos

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

HP-15-ay101nq-intelr-coretm-i7-7 500u

| Alecsander98 explică (pentru gelu1970):

Multumesc frumos, asa sa fie laughing)

| gelu1970 a răspuns (pentru Alecsander98):

Citeste bine specificatiile tehnice. Lenovo are 4 gb din cei 8 gb integrati in placa. aceasta tehnica ieftina e o castana. bateria HP e mai buna.
Lenovo are grafica mai buna si hdd de 1tb
Hp vine cu un i7 ce compenseaza spun eu ca are doar 500gb de hdd.
in plus, de regula laptopurile HP vin cu doua sloturi de memorie ram. Lenovo in acest caz are doar unul ocupat de o placuta de 4.

| Alecsander98 explică (pentru gelu1970):

Asta ma gandesc si eu...ca un hdd si niste rami imi permit, dar un procesor nu tare.
La placa video nu ma pronunț, sunt cam la fel. Cred.

| Alecsander98 explică (pentru gelu1970):

Ma refer ca placa video e de 4 gb la HP...da, e un amd dar nu cred ca o sa o exploatez la maxim oricum.