| maie98 a întrebat:

Am gasit in Pc-ul meu niste foldere transparente, ce sunt alea si dc sunt asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folderele transparente sunt foldere hidden, adica ascunse. In functie de locatia lor pot include fisiere de sistem sau alt tip de fisiere esentiale unei bune functionari a calculatorului. Desigur, exista si fisiere hidden create de anumite programe, utilizator sau chair fisiere temporare.

Daca folderele pe care le-ai gasit sunt pe C:/ nu e recomandat sa le stergi decat daca stii sigur ce sunt. Daca se afla pe alta partitie si nu includ in nume cuvinte ca "System" sau "Volume" in general e in regula sa le stergi.

Daca te deranjeaza poti activa optiunea de a le ascunde complet, dar difera de la un sistem de operare la altul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foldere ascunse. Sunt asa ca nu e bine sa umbli la ele (contin fisiere de sistem)