| moneda a întrebat:

Buna TPU am ip static la calculator si mi-am cumparat router wireless(D-link dir 600) si cand am dat sa-l configurez am dat Ip static(sau trebuia alt ceva?) si acolo la ip static trebuie sa scriu adresele de la internet(sau de la router?)

Asa Ip-urile de la pc din comanda ipconfig/all suntsadasa apare cand intru in comanda aia.Routerul nu e conectat)

Host name:user
Primary Dns Suffix:
Node Type:Unknow
Ip Routing Enabled:No
WINS Proxy Enabled:No
DNS Suffix search List:tvb.ro

Ethernet adapter Local Area Connection

Connection-specific DNS Suffix:tvb.ro
Description:VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
Physical Address:00-Eu-4D-98-15-93
Dhcp Enabled:Yes
Autoconfiguration Enabled:Yes
Ip Address:92.114.67.251
Subinet Mask:255.255.255.0
Default Gateway:92.114.67.1
DHCP Server:195.242.245.1
Dns Servers:195.242.244.9

Astea sunt datele de la internet
ACUM CE IMI APARE LA ROUTER CAND IL CONFIGUREZ(acolo unde setez ip static):

Adresa IP WAN:
Masca subretea Wan:
Gateway WAN:
dns PRINCIPAL:
DNS secundar:

Ce trebuie sa scriu la astea de acolo de la alea de sus creatim va rog ca un tabel de exemplu aia de sus cu ip net e coloana a iar asta de la wireless e coloana 1 si faceti: 1-A
3-C ati inteles? Va rog creatimi ca un fel de tabel. Multumesc dau funda

2 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| dorin1995 a răspuns:

Trebuia altceva straight face