| clau11jm a întrebat:

RDS-Modem/Router model AccE0C21 are o conectiune CATV prin cablu de la TV.Vine un alt aparat mai mic negru conectat la router/modem la un un port ethernet1 in care imi conectez telefonul.La modem router/conectat vine un alt cablu care imi direct la TV.La Ethernet2 conectez calculatorul si imi cere sa configurez broadband user&password.Pana acum totul ok, cum fac sa acceser setarile din modem/router..am facut un ip config -all la ethernet adapter LAN imi apare IPV4 address si un server DHCP ce imi autoconfigureaza setarile.Ce ma instereseaza este cum aflu care este adresa gateway de configurare routerul..la ip config nu imi apare nimc..scrie gateway dar nu imi apare nici o adresa..nu inteleg? Am un server DHCP imi da o configuratie..incerc sa ii folosesc adresa in browser nu ma lasa...atunci cum ma conectez in router..La fel am si configuratie de la PPP adapter broadband dar imi scrie decat ip public si daca incerc sa acesez asa imi apare cum ca am acesat serverul web cea ce nu ma intereseaza.Multumesc

2 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| clau11jm explică:

Am reusit sa fac un ftp la dhcp server dar imi cere autentificare..Am incercat cu date de conectare de la ei dar nu ma lasa si nici cu admin si 1234