| LDCCristi a întrebat:

am mai multe intrebari care ma omoara

1)Am formatat pc-ul de 5 ori intr-o luna cu xp.Treaba era ca nu crapa dar am bagat mai multe versiuni... sp3, black toate... asa ca am ramas cu windows xp professional sp3.Nu vreau sa aud ca e invechit si ca nu mai ofera suport. Am 15 ani dar cat de cat stiu si eu ceva acolo despre PC-uri. Am bagat si windows 7 si la jocuri era terminat(cred ca e vina de la pc meu: Intel dual core 805 2.67 ghz.2 gb ram si marele dezavantaj placa video fx 5200 laughing

2)Vad ca se misca bine windows professional dar oare de ce
nu merg unele jocuri mi da o eroare si imi da sa trimit eroarea la Microsoft sau nu...Si la windows 7 aceeasi eroare. de ce?

3)Aveam un windows xp nu mai tin minte dar cand il aprindeam nu canta muzicuta aia ci vorbea o femeie(cel mai bun windows dar nu il gasesc) va rog sa imi spuneti cum se numea.

4)Voi ce versiune de windows xp imi recomandati pentru jocuri sa mearga jocurile euro truck simulator 2 (pe xp ala care vorbea femeia aia mergea fara lag fara nimic... dar dadeam rezolutia mic 640.

5)M-am saturat de toate antivirusurile free... pe toate le-am incercat si m-au umplut de virusi(recunosc e si vina mea). Dar acum nu am antivirus (se misca pc mai bine) dar la o sapt dau o scanare cu malbites anti malware(stiu ca am scris gresit dar stiti care program.

6)Sistemu meu este
Placa de baza p4m800 pro
Procesor Intel dual core 805 2.67 ghz
2 gb ram
placa video nVIDIA fx 5200 128mb pe agp...
hard de 150 gb
Si care e treaba cu chestia asta :pixel shader 1.0 2.0 nu o inteleg cu jocurile...

DAU FUNDA
P/s Va rog sa ma scuzati pentru greselile gramaticale stiu ca scris mai gresit.

1 răspuns:
| MorioMD a răspuns:

I-ati un PC mai bunicel ca daca iti face lag un AntiVirus, nu mai zicem de jocul pe care vrei sa-l rulezi.