| PatrickStar82953617 a întrebat:

am niste ochelari realitate virtuala, iar la unele jocuri imi trebuie giroscop.Cum as putea sa-mi pun un giroscop.Galaxy A3 are giroscop? Dau funda celui care imi zice!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Exista un driver care adauga un giroscop virtual, bazat pe accelerometru, magnetometru sau alti senzori. Dar nu sugerez sa-ti faci root si sa-l instalezi...

2 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Desi as fi crezut ca toate smartphone-urile mai noi (A3 fiind de la inceputul lui 2016 deci nu-i vechi) au giroscop, pe GSM arena spune ca nu ar avea. Nu cred ca iti poti pune giroscopul separat, acesta fiind un senzor integrat in telefoane.

| Ssssmokin a răspuns:

Nu, nu are giroscop. Poti sa cumperi asa ceva http://www.yoctopuce.com/EN/products/usb-position-sensors/yocto-3d este un giroscop extern, nu stiu daca va merge insa costa 51.30 CHF ~ 200Ron. Deci mai bine vinzi telefonul si mai pui 200 de lei si iti iei altul cu giroscop.