| anonim_4396 a întrebat:

Am o boxa portabila si vreau sa ii exclud boxa ei si sa leg altele mai mari.Intrebarea e: ce boxe pot lega?
Mentionez ca vreau sa o tin tot timpul in priza si legata la calculator.Modelul boxei este TD-V26.
Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O boxa cu aceeasi rezistenta interna ( exemplu: 4 Ω sau cat scrie acolo) si cu putere cat vrei. Daca pui boxa cu rezistenta interna mai mica risti sa arzi amplificarea. Chestia este ca nu se va auzi cu mult mai tare deoarece amplificatorul este slab. Boxa nu da mai mult de cat primeste. Daca vrei sa faci ceva ar trebui bagata o statie de amplificare si apoi boxa mai mare. http://www.emag.ro/amplificatoare/sort-priceasc/c

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cum sa excluzi ma boxa? Poate difuzorul! O excluzi degeaba, tine de amplificator!