| RealKing01 a întrebat:

Am niste boxe PC care vreau sa le transform in Boxa portabila sa le iau pe amandoua cu mine,dar daca tai firul care il bag in priza, asta vreau sa fac, nu știu cum sa o fac sa fac boxa portabila

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ce vrei tu să faci nu merge. Sau ar ieși ceva mai mare decât boxa. Pentru că îi trebuie o baterie mare, deoarece boxa este făcută să meargă pe curentul alternativ (de la priză).
Boxele (difuzoarele) portabile sunt mai mici, si au niste circuite special făcute pentru ca bateria să reziste mai mult si sa nu se consume repede.
De altfel nici nu ai loc unde sa introduci bateria în boxa aceasta.
De asemenea dacă vei conecta boxa de la pc direct la telefon, chiar dacă ea are potențiometru, telefonul mobil se va descărca foarte repede.
Sau ai putea căuta pe Youtube ceva de genul "pc sound to portable sound". (nu stiu cum ii mai zice la boxă in engleză).

| RecKinul a răspuns:

Pentru a le face boxe portabile îți trebuie acumulator sau baterii. Ai nevoie de cineva care se pricepe să-ți conecteze acumulatorul sau bateriile direc la modulul redresor sau stabilizator din partea electronică a boxei. Succes.