| Ghabby a întrebat:

TPU! Am o defectiune la laptop. Nu merge tasta PGup si am incercat mai multe manevre in privinta asta. Am incercat sa o scot si nu avea nimic avariat in spatele tastei de plastic si cand am pus-o la loc nu a mers. Am umblat si prin control panel, am facut update-ul la tastatura si toate chestiile pe acolo si dupa restart tot nu a mers... Ce sa ii mai fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti-i partial defecta tastatura (unele taste), atunci ai trei posibilitati:
- folosesti laptopul asa cum este
- schimbi tastatura cu alta (la un service)
- folosesti o tastatura exterioara pe USB.

2 răspunsuri:
| Saltbae a răspuns:

Din moment ce, din punct de vedere digital, ai făcut mai tot ce se putea, înseamnă ca tasta este stricata mecanic, adică nu mai face contact cum trebuie. Încearcă sa o duci undeva sa o repare sau sa mai umbli puțin pe acolo, sa vezi dacă face contact când tasta de plastic este scoasă.

| 07gabriel07 a răspuns:

Nu cred. Doar dacă desfaci laptopul și te uiți înauntru lui. Probabil de acolo problema