| KKdoubleW12 a întrebat:

Buna TPU, am o problema la pc de aproape 2 zile, alaltaieri calculatorul mergea ok in timpul zilei, dupa seara a inceput sa se aprinda si sa se deschida incontinuu, cand m-am trezit l-am aprins si calculatorul se aprindea doar ca monitorul nu mergea si nici tastatura&mausul&castile nu li se aprindeau lumina, dar acum mausul merge, la fel si castile doar ecranul e negru complet si la fel si tastatura.
Chestia e ca daca apas pe butoanele de la ecran merge doar ca e negru complet si nu pot sa fac nimic, am incercat sa-l conectez la tv dar nici la ala nu merge, negru si arata no signal. Vreo idee de ce se intampla asta? Am de gand sa merg sa verific intr-o zi dar vreau sa stiu daca pot sa o rezolv eu decat sa ma plimb cu el prin tot Bucurestiul

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Pare ca este o sursa de alimentare. Schimba prizele si cam asta este tot ce poti face..service

| UserRo10 a răspuns:

Schimba ramii intre ei. Daca nu merge porneste pc-ul cu cate o placuta de ram pe rand.
Verifica cablul video. Dupa ce verifici asta scoate placa video si baga in placa de baza cablul hdmi

| zilog a răspuns:

Zone alarm

pui un firewall
zonealarm