| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator cu Windows XP, si recent am reinstalat Windows-ul. Problema este ca cand restartez calculatorul, mi se blocheaza cand apare acea fereastra neagra cu Windows XP si nu-mi intra in desktop. Vreo solutie?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba DVD-ul cu Windowsul si reinstaleaza-l. Are o defectiune, o zgaraietura ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nai driver pentru el si nu l-ai actualizat baga windows 10 daca ai cel putin 2gb ram si 2. 0ghz ca xp este vechi de 15 ani nu merita se blocheaza intra virusi si nu mai are suport

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa baga windows 10 cand vorbim de o tehnologie de 15 ani?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura solutie e aruncarea la gunoi si cumpara a ceva nou, dupa 15 ani ce ai vrea sa rupa netul e obosit

| KillaNoFilla a răspuns:

Intra in safemode cu ceva F(F3sau F10 nu mai stiu). Daca nu iti boteaza nici de acolo atunci poti sa reinstalezi din nou un windows care nu ii corupt.
Daca boteaza in safe mode atunci sterge ca ai instalat inainte sa faca asta, sau dai system restore(daca are).
Mai poti incerca sa dai boot repair cu un cd windows aceeasi versiune dar sa nu fie corupt.