| thekiller321 a întrebat:

am un laptop Acer aspire e5-572g-58ky, si am instalat windows 7 64x pe el, si nu gasesc nici unde driver pentru retea sa functioneze, deci nu merge netul... exista undeva driver de retea pentru el?

6 răspunsuri:
| modjolica a răspuns:

Instaleaza Genius Driver si da un scan.Iti spune exact de ce drivere mai ai nevoie.Sigur iti apare si ala.Bafta

| gelu1970 a răspuns:

Pentru modelul tau de notebook cei de la Acer ofera drivere doar pentru windows 10 X64 si pentru windows 8.1 X64
aceasta e una din metodele cretine ale fabricantilor de a obliga utilizatorii sa migreze la sistemele de operare pe care cei de Microsoft vor sa le implanteze.
deci stii de ce nu gasesti respectivul driver.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa instalezi niciun driver genius sau ce spuneau ceilalti useri, pentru ca nu ai driver si nu poti descarca. Sa iti spun ceva: Orice windows ar trebui sa aiba driver de retea. Asa ca windowsul pe care l-ai instalat nu este bun. Incerci cu al windows. Sau cauti driver de retea pe siteul prducatorului dar pe alt pc sau laptop.Il bagi in stick de memorie sau cd si apoi il instalezi in laptopul tau.

Win 7 pe 64 de biti se instaleaza numai daca ai laptopul cu peste 3 giga ram ca sa ii poata citi pe toti. Daca ai mai putin de 3giga ram, poti instala win 7 pe 32de biti.(x86)

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate descarca pe alt calculator si salva pe stick sau CD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Da,e posibi si asa, nu stiu cum de nu mi-am dat seama desi e ceva simplu.happy