| catastrophe a întrebat:

Am un laptop Acer E5-521G-41FL si pana acum l-am folosit conectat la wireless. As vrea sa il conectez prin cablu. Am bagat cablul in laptop dar nu merge internetul. Cablul l-am avut inainte la pc si mergea perfect. Ce as putea sa fac sa mearga?

1 răspuns:
| EdyLoKo a răspuns:

Salut, in primul rand daca ai internet Romtelecom/Telekom atunci e problema cu driverul net sau driverul de modem (pentru asta cauti numele driverului net / modem dai download si instal ). Iar daca ai RDS trebuie sa reconfigurezi contul RDS si pe dial-up ( adica sa creezi o iconita RDS pe desktop ca executabil si asta poti face cel mai usor sunand la ei. Sper ca team putut ajuta.