| Clarx a întrebat:

Am un laptop Lenovo, si pe ecran avea 6 "pernite" de amortizare(atunci cand pliam ecranul pe tastatura). Cu timpul, fara sa fac nimic, acestea s-au deslipit si au cazut. Pe unele le-am pierdut sau rupt. Stiti daca se pot cumpara "pernite" noi pentru ecran de la magazinele de specialitate(adica de la reparatii computere si laptop-uri)?

Răspuns Câştigător
| Ykuzo a răspuns:

Se poate gasi ceva asemanator sau poti confectiona chiar tu altele. Nu iti trebuie decat o bucata de burete pe care sa o decupezi si putina banda dubla adeziva.

1 răspuns:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu se gasesc separat, imi pare rau, singura ta sansa sa le pui la loc este sa faci rost de la un laptop stricat, model asemanator (carcasa, nu configuratie).

Teoretic vorbind, daca ai cate 3 pe laterale si 4 sus, ai putea sa mergi cu 1 pe laterale (la mijloc) si 2 sus (distribuite simetric incat sa acopere 1/4).