| alexx102428 a întrebat:

Am un Laptop Lenovo care mi-a cazut sambata seara si mi-a cazut si incarcatorul de la el.Incarcatorul s-a strambat si mi-a spus cineva ca am pierdut garantia la Laptop.Este adevarat ca am pierdut garantia la Laptop?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Absolut! Mai mult ca sigur ai pierdut garantia...

| MyOriginal a răspuns:

Garantia nu acopera piesele aditionale. Daca laptopul merge bine, si nu are nimic garantia inca se tine. Ca de exemplu si cu telefon, daca se arde incarcatorul dar telefonul nu este afectat, garantia nu pica. Incarcatorul in schimbi, nu garantia il inlocuieste ci tu. Cat despre laptop, daca nu are nimic e ok happy.