| Canndii a întrebat:

Buna TPU
Am Windows 10 pe laptop, și când l-am aprins pur și simplu, ecranul avea culoarea temei și a rămas așa, după cinci minute și a revenit, cu acel meniu unde pui parola, după asta, am văzut ca nu pot deschide Microsoft edge sau magazin, și nici acolo nu mai sunt, in start nu mai am nimic, adică doar butonul de power Off și atat, nici butonul de setări nu e, cortana nu merge nici ea.
Am dar restart de câteva ori și degeaba, ce pot face?
Am proiecte importante pentru Maine și nu vreau sa le pierd acum...

6 răspunsuri:
| DanGU123K a răspuns:

Asculta baiete iti da o parere nu e simjpla dar poate merge.
tine pasat ctr+alt+delete si da clic pe ultima optiune si o sa se deschida task manger apasa aclo sus in colt stanga pe open si da browse si te va duce in datele calculatorului si du-te la disc c si jos intre user windosw adica jos cu totul o sa fie un fisier numit explorer apasa pe el si da open ar trebui sa mearga si daca mai apare aceasta problema dupa ce il stingi fa la fel :::: iti urez succes!

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Incearca din Task Manager sa inchizi si sa deschizi procesul numit' "explorer.exe"

| RAY a răspuns:

O resetare a windowsului

| Canndii explică:

Am facut in nou ''profil'' pentru laptop si si-a revenit, cand intru pe contul meu normal, tot asa e.

| Fanibu a răspuns (pentru Canndii):

Descarca, instaleaza si scaneaza...
https://www.kaspersky.com/free-antivirus