| anonima_2498 a întrebat:

Buna TPU.happy as avea nevoie de ajutorhappyDau Fundita.stiti ca eau mai demult aparatele alea video cu caseta.Am niste casete din acelea doar ce mi s-a stricat aparatul ala video cu care puteam sa ma uit la casete si nu stiti daca pot cumva sa pun acele filmari pe dvd, sau pe calculator?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca poti, daca vrei poti face tu singura asta dar te costa aparatura sau poti merge la un studio audio-video. Tu sigura:
1). Trebuie sa-ti cumperi o placa de captura (de la 78 ron in sus), o instalezi ...si toate alea.
2). Iti cumperi un nou video cu care sa redai casetele s
3). Iti ei un program de inregistrat si ai scapat!
Acuma mai poti folosi un combo vhs-dvd care sa treaca direct de pe caseta pe dvd dar e scump.
Funda?

| ionut1980 a răspuns:

Da, se poate.Cauta in orasul tau un astfel de centru pentru a face transferul vhs pe dvd.
http://www.caseta.ro/html/transfer_caseta_video_pe_dvd.html
http://www.vhspedvd.ro/

| death a răspuns:

Da, te duci cu ele la un studio specializat şi ţi le transformă ei. Acum, depinde din ce oraş eşti şi dacă există aşa ceva pe acolo...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai reusit cu casetele video? Sau ti a i reparat videoplayerul?