| Marlene123 a întrebat:

Cum imi dau seama ca cineva m-a blocat doar pe messenger nu si pe Facebook?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ii poți accesa contul de Facebook și nu poți trimite mesaje, atunci ești blocat numai la mesaje. Dacă vrei sa ii accesezi profilul și ești redirecționat către newsfeed ( pagina principala) atunci persoana te-a blocat de tot pe Facebook. De ex pe Facebook de pe telefon Android, atunci când intri în profilul unei persoane care te-a blocat la mesaje, butonul mesaje din profilul lui apare într-un gri mai deschis față de celelalte butoane.

| Sonia822 a răspuns:

Mm.ced ca sunt interdependente cumva. Oricum, pe Facebook nu iti mai apare fereastra de cumunicare, apare un mesaj, ceva care suna cam`` aceasta persoana nu e disponibila momentan``. Dar din cate stiu, nu ii mai vezi nici pagina. Sau poate s-au schimbat setarile

| CdeMetal a răspuns:

Daca te blocheaza pe Messenger n-o sa-ti mai apara casuta aia de mesaj cand dai pe profilul persoanei respective

| Andreeush a răspuns:

Îți dai seama atunci când observi că nu îi mai poți trimite mesaje chiar dacă o ai în lista de prieteni.