| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cum pot afla ce fel de ip am? Rotabil sau static? Si cum il pot schimba din static in rotabil si invers?

Răspuns Câştigător
| Gabriel_Băbău_1998 a răspuns:

Salut. Din cate stiu eu, daca ai net prin fibra (fir) ai ip static iar daca ai prin modem/roter wireless este rotabil. Nu il poti schimba din static in rotabil dar daca il ai rotabil il poti schimba doar pornind si oprind roterul/modemul. Sper ca ti-am fost de folos. Salut.

2 răspunsuri:
| Salu134 a răspuns:

Daca ai netu prin wireless e ip dinamic, daca e conectat direct e static. Daca vrei sa iti gasesti ip intri pe google si scrii my ip!

| valeriu1900 a răspuns:

Mai Alexe, ce naiba ma, e un tricou nu e o masina.