| AcelasiMereu a întrebat:

eu vreau sa ma inregistrez cantand, si vreau sa imi cumpar un microfon profesional. dar un microfon de genul are mufa de iesire rotunda si din cate am inteles acea mufa se baga intr-un amplificator. imi puteti explica mai le larg chestia asta si modul in care pot salva pe computer sunetul final? va multumesc

1 răspuns:
| Jessicathiemann a răspuns:

Cel mai bine cumpara un microfon cu usb. Si eu imi intregistrez melodiile si am un microfon C1, a costat apox 300 lei pe e-mag si livrarea acasa, il conectez direct si inregistrez. Succes.